Za co kochamy platformy streamingowe?

Nie ma wątpliwości, że jako społeczeństwo uwielbiamy seriale - dowodem na to jest rosnąca ilość produkcji, które zdobywają powszechne uznanie oraz coraz większe poważanie, jakim cieszą się seriale w przemyśle filmowym. Coraz większa popularność seriali wynika też z tego, jak łatwy stał się dostęp do nich - dzięki Internetowi i platformom streamingowym możemy oglądać nasze ulubione produkcje, kiedy tylko chcemy i jedynym, co nas ogranicza, jest czas, jaki możemy poświęcić na seanse.

Tutaj warto wspomnieć o kolejnej zalecie oglądania seriali online - w przeciwieństwie do ramówki telewizyjnej, która niejako nie pozostawia nam żadnego wyboru i "zmusza" do obejrzenia odcinka danego serialu w jednym, konkretnym momencie, platrofma streamingowa pozwala nam obejrzeć go w dowolnej, dogodnej dla nas chwili, a w razie konieczności również zrobić przerwę i wrócić do seansu kiedy indziej.

Ta swoboda zresztą nie ogranicza się tylko do czasu, ale też i miejsca - wszak serwisy streamingowe umożliwiają nam oglądanie seriali na dowolnym urządzeniu, na którym zalogujemy się do naszego konta. Możemy obejrzeć odcinek zarówno w domu, na telewizorze, jak i w samolocie czy pociągu, przy użyciu laptopa czy tabletu. Warunkiem jest oczywiście stały dostęp do internetu, co jednak w dobie upowszechniania się nielimitowanych pakietów operatorskich coraz rzadziej stanowi poważny problem.

Rosnąca popularność streamingu nie umknęła również samym producentom seriali, którzy coraz częściej decydują się na dystrybucję swoich produkcji przede wszystkim za pośrednictwem serwisów internetowych, kładąc mniejszy nacisk na telewizję. Taki model dystrybuowania swoich dzieł jest bardzo korzystny dla twórców, gdyż platformy streamingowe zazwyczaj są o wiele bardziej chętne do włączania nowych produkcji do swoich bibliotek niż stacje telewizyjne. Wynika o z faktu, że o potędze i atrakcyjności platformy decyduje w dużej mierze ilość dostępnych na niej tytułów, nawet jeżeli nie wszystkie okażą się jakościowo dobre.

Jak widać, oglądanie seriali przez internet ma wiele zalet, które są odczuwalne zwłaszcza w sytuacji, gdy cenimy swobodę w zakresie czasu i miejsca, w jakim oglądamy swoje ulubione produkcje.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria