Idealny pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

Większość kobiet chociaż raz w życiu zastanawiała się nad tym, jaki pierścionek zaręczynowy chciałaby otrzymać od swojej drugiej połówki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierścionka? Czy obrączka ślubna musi do niego pasować? O czym koniecznie musisz pamiętać? 

Krok pierwszy – zbierz informacje 

Skoro zdecydowałeś się na tak poważny krok, jakim są oświadczyny zakładamy, że znasz gusta i upodobania swojej partnerki. Pierścionek zaręczynowy to nie tylko element biżuterii ślubnej. Jego wybór dla wielu mężczyzn wiążę się ze stresem i niepewnością. W końcu przyszła panna młoda będzie nosić go do końca życia, więc warto zadbać o to, aby była szczęśliwa z Twojego wyboru. 

Warte uwagi: pasjajubilerstwa.pl >>

Jest wiele rodzajów pierścionków zaręczynowych, a każda kobieta będzie zwracać uwagę na inny aspekt. Do wyboru mamy biżuterię złotą, srebrną, platynową lub wykonaną z innych metali szlachetnych. Pierścionek zaręczynowy nie musi wpisywać się w tradycyjne wzornictwo. Coraz popularniejsze stają się nietypowe egzemplarze, wyróżniające się materiałem, kształtem czy formą. W zależności od upodobań panny młodej pierścionek może być bogato zdobiony lub wręcz przeciwnie. 

Dlatego pierwszym krokiem przy wyborze tego jedynego i idealnego egzemplarza jest zawężenie tej grupy biżuterii. Pomocne mogą okazać się informacje od koleżanek, rodziny czy przegląd biżuterii, którą Twoja partnerka już posiada. 

obrączki

Krok drugi – wybierz styl 

Niektóre kobiety kochają złoto i nie wyobrażają sobie założyć na dłonie niczego, co nim nie jest. Znajdują się również takie, które wolą skromniejszą i prostszą formę. Już na tym etapie jesteś w stanie odrzucić niektóre modele pierścionków. 

Ważnym elementem jest też dobór kruszcu choćby w odniesieniu do późniejszego wyboru obrączek. Najczęściej pierścionki zaręczynowe wykonane są ze złota białego, żółtego, różowego, mieszanego lub platyny. Następnie zdecyduj się, czy chcesz wręczyć ukochanej pierścionek z kamieniem czy bez. Tutaj oprócz rodzaju kamienia należy pamiętać też o jego wielkości. Zamiast często wybieranego diamentu możesz wybrać pierścionek z ametystem, kwarcem, cytrynem albo białym topazem. 

W zależności od wielkości kamienia może być to jeden duży lub kilkanaście mniejszych, które będą ułożone na pierścionku. Z kamieni bardzo często układa się wzór lub łączy kilka rodzajów ze sobą.

Krok trzeci – to musisz wiedzieć

Biżuteria ślubna to dla większości kobiet bardzo ważna sprawa – mówimy tutaj o bransoletkach, kolczykach, naszyjnikach i oczywiście pierścionku zaręczynowym. Dlatego wybierając pierścionek zaręczynowy niejako masz wpływ na dalsze wybory związane z biżuterią. 

Jak więc powinien wyglądać wybór pierścionka idealnego?

• Przejrzyj obecną biżuterię swojej partnerki i porozmawiaj z jej przyjaciółkami o tym, co mogłoby się jej spodobać
• Określ styl – tradycyjny, nowoczesny, z bogatym zdobieniem lub skromniejszy, a może nietypowy lub na zamówienie? 
• Wybierz rodzaj kruszcu i kamienia
• Określ budżet, jaki chcesz przeznaczyć na zakup 
• Znajdź odpowiedni rozmiar – najlepiej zabierając jeden z już posiadanych przez przyszłą panną młodą pierścionków. 

Jak wybrać odpowiedni rozmiar? 

Najprościej jest w momencie, kiedy Twoja dziewczyna posiada już jakiś pierścionek – wystarczy sprawdzić jego rozmiar według dostępnych w internecie tabel. Warto również poprosić jej przyjaciółkę, siostrę lub mamę o pomoc. Jednak wtedy istnieje ryzyko, że Twoje zamiary mogą zostać zdradzone szybciej niż to planujesz. 

Artykuł partnera zewnętrznego: brilantino.pl >>

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria