Kolokacja – czy T – Mobile wyróżnia się na tle konkurencji?

Kolokacja jest ostatnio bardzo często wybieranym rozwiązaniem. W praktyce zaś, to nic innego jak przekazanie zewnętrznej firmie serwerów lub innych urządzeń teleinformatycznych. Znajdują się one następnie w specjalnych serwerowniach. Jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Zalety kolokacji

Do niedawna do operacji takiej jak kolokacja podchodzono sceptycznie, ponieważ umieszczanie informacji na innych serwerach nie wydawało się bezpieczne. Aczkolwiek, teraz można zauważyć, że jest to korzystne, zwłaszcza, że serwerownie są odpowiednio zabezpieczane. Poza tym, można tworzyć kopie zapasowe z ważnymi informacjami, nie obawiając się o ich utratę. Dlatego, warto zapoznać się z tym, jakie opcje są dostępne u poszczególnych operatorów, aby wybrać coś stricte odpowiadającego własnym możliwościom. Dane firmowe będą wówczas zabezpieczone na najwyższym poziomie. Obecnie istnieje wiele firm oferujących tego rodzaju świadczenia, w związku z tym, jest w czym wybierać. Trzeba jedynie sprawdzić, jakie parametry są w konkretnych serwerowniach, by wszystko było maksymalnie dostosowane.

Jak to wygląda w T-Mobile?

Można również zdecydować się na kolokację, w ramach Biznes.T – Mobile zwiększając tym samym bezpieczeństwo firmy. Wszystkie aplikacje będą zabezpieczone, z uwzględnieniem danych wrażliwych. Serwery firmy można umieścić w Centrum Danych T-Mobile. Miejsce to stworzono, aby zapewnić idealne warunki serwerom. Jest to rozwiązanie idealne dla branży IT. Dużą zaletą jest szybkie uruchomienie usługi kolokacji. Można też liczyć na różnorodne formy zabezpieczeń serwera w samej serwerowni, za pomocą kamer, plomb, czy czujników dotykowych.  Koszty zużycia zminimalizowane są poprzez użycie tak zwanych zimnych korytarzy. Klienci mogą też wykorzystać dodatkowe usługi. Serwerownia oferowana przez T-Mobile oferuje bardzo wiele możliwości. Z pewnością, można ją zaliczyć do innowacyjnych. Warto ją wybrać, jeśli dojdziemy do wniosku, że jej standardy odpowiadają w pełni naszym wymaganiom.

Materiał zewnętrzny

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria