Rodzaje lamp zewnętrznych wyposażonych w czujnik ruchu

Nowoczesne systemy oświetleniowe zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że coraz częściej wyposaża się je w rozwiązania zasługujące na miano innowacyjnych. Te nie tylko prezentują się znakomicie, ale i ułatwiają wykonywanie codziennych czynności.

Inteligentne światło

W tym kontekście warto wspomnieć między innymi o lampach zewnętrznych, które zwracają na siebie uwagę dlatego, że wbudowano w nie czujnik ruchu. Charakterystyczne jest dla nich to, że mogą się włączać samoczynnie po wykryciu aktywności. Warto zatem zapoznać się z ich najciekawszymi przykładami, są one bowiem w stanie zaimponować nawet wymagającym odbiorcom.

Automatyczne lampy zewnętrzne zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że można mówić o szerokim spektrum charakterystycznych dla nich zastosowań. Z powodzeniem oświetlają zarówno pojazd i schody w ogrodzie, jak i wąskie przejście, sprawdzają się więc wszędzie tam, gdzie po zmroku łatwo o wypadek.

Czujniki ruchu

Czujniki sprawiają, że lampa uruchamia się w tym samym momencie, w którym wykryje ruch w strefie swojego zasięgu, co może poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Nie bez znaczenia jest i to, że zautomatyzowana jest też opcja wyłączania się światła.

Zewnętrzne oświetlenie

Mamy zatem do czynienia z rozwiązaniem innowacyjnym, które nie naraża nas na dodatkowe koszty wiążące się ze zużyciem energii elektrycznej. Co ciekawe, wiele lamp jest też wyposażonych w tak zwany czujnik zmierzchu. Ten nie tylko mierzy natężenie światła, ale również może uruchomić oświetlenie w momencie, w którym światła naturalnego zacznie brakować.

Oświetlenie zewnętrzne

Zewnętrzne oświetlenie zwraca na siebie uwagę między innymi dlatego, że charakteryzuje je ciekawy wygląd. Najczęściej mówi się w jego kontekście o montowanych na elewacji kinkietach, choć mamy do czynienia również z lampami stojącymi i podwieszanymi. Oprawy świetlne wyposażone w czujnik ruchu w istotny sposób różnią się między sobą, możemy więc liczyć zarówno na rozwiązania awangardowe, jak i te, które są utrzymane w nieśmiertelnym stylu retro.

Nowoczesne lampy

Lampy nowoczesne skupiają na sobie uwagę przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje je prosta, geometryczna forma, bez trudu znajdziemy jednak również oświetlenie niczym nie różniące się od tego, z jakim mieli do czynienia mieszkańcy wiktoriańskiej Anglii. Również pomiędzy samymi czujnikami ruchu zachodzą pewne różnice, możemy więc mówić zarówno o modelach aktywnych, jak i pasywnych. Te ostatnie włączają oświetlenie w tym samym momencie, w którym w ich otoczeniu pojawi się obiekt emitujący promieniowanie podczerwone. Modele aktywne mogą wychwytywać ultradźwięki.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria