Jak zaoszczędzić pieniądze na wakacje – praktyczne wskazówki

W 2017 roku aż 16,5 mln Polaków wyjechało na wakacje, a 26% decydowało się na urlop poza granicami naszego kraju. Na taki wyjazd przeznacza się średnio 3 tysiące złotych w przeliczeniu na osobę, skąd jednak wziąć pieniądze na ten cel? Przedstawiamy sposoby na zaoszczędzenie środków na wakacyjny wyjazd.

Odkładaj nawet niewielkie sumy

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na założenie specjalnego konta oszczędnościowego, czy odkładanie pieniędzy do przysłowiowej skarpety, pamiętaj o systematyczności. Nawet niewielkie sumy gromadzone systematycznie, pozwolą Ci w dłuższej perspektywie czasowej osiągnąć wymarzony cel. Nie masz głowy do oszczędzania? Możesz zaplanować stałe zlecenie, polegające na przelewaniu określonej sumy z Twojego konta na rachunek oszczędnościowy.

Zapomnij o płatnościach bezgotówkowych

Rzadko nosisz przy sobie pieniądze i za zakupy najczęściej płacisz kartą? To poważny błąd, który skutkuje szybszym wydawaniem środków znajdujących się na koncie. Uzyskaj kontrolę nad domowym budżetem i zacznij płacić gotówką, a z pewnością uda Ci się znaleźć dodatkowe środki, które można przeznaczyć na wakacje dla całej rodziny.

Zaplanuj wyprzedaż

Zarabiasz mało, a Twoje możliwości finansowe są bardzo ograniczone? Jeśli nie możesz pozwolić sobie na odkładanie nawet niewielkich sum, pomyśl o sprzedaży niepotrzebnych rzeczy. Twoja szafa pęka w szwach? Nieużywane ubrania z pewnością znajdą nowego właściciela – możesz skorzystać z portali społecznościowych, serwisów aukcyjnych lub stron z ogłoszeniami lokalnymi.

Skorzystaj z szybkiej pożyczki

Trafiła Ci się bardzo atrakcyjna oferta last minute, ale nie masz żadnych oszczędności? W takiej sytuacji warto poratować się pożyczką na dowolny cel – takie oferty dostępne są nawet bez wychodzenia z domu. Możesz skorzystać z pomocy banku lub firm z sektora pozabankowego – w przypadku wyboru tej drugiej opcji, warto zwrócić uwagę na oferty pierwszej, całkowicie darmowej pożyczki – takie propozycje otrzymują nowi klienci. Dostępne na rynku pożyczki do 5000 zł pozwolą Ci opłacić zagraniczne wakacje dla całej rodziny.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria