Jakie urządzenia spakować pod namiot?

Wyjazdy pod namiot, na kemping lub biwak mają wielu zwolenników i cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się temu dziwić – nocowanie pod namiotem ma w sobie niezwykły urok i daje możliwość obcowania z naturą o każdej porze dnia i nocy. Jeśli jesteśmy nowicjuszami w tej dziedzinie, warto dowiedzieć się, co należy spakować na wyjazd i szczególną uwagę zwrócić na urządzenia i elektronikę, która może się przydać.

Dla komfortu i bezpieczeństwa – lampy turystyczne i latarki

Trudno wyobrazić sobie nocowanie w plenerze bez dostępu do porządnego źródła światła. Gdy zechcemy poszukać czegoś w namiocie lub plecaku, a na zewnątrz będzie już ciemno, to właśnie dobra latarka umożliwi odnalezienie poszukiwanego przedmiotu. Latarka przyda się również, gdy zechcemy obejść obozowisko, by zweryfikować niepokojące odgłosy, jakie mogą dobiegać z oddali, a także wówczas, gdy zechcemy oddalić się co nieco, by załatwić potrzeby fizjologiczne. Latarka powinna znaleźć się w podstawowym wyposażeniu turystycznym i to nie tylko wówczas, gdy wybieramy się pod namiot, ale także wtedy, gdy jedziemy w góry lub na kemping. https://www.morele.net/agd/oswietlenie/latarki-227/

Alternatywą dla latarek są lampy turystyczne, które dają zdecydowanie więcej światła i nie trzeba trzymać ich w rękach (można je zawiesić lub postawić na stole), ale są to znacznie większe konstrukcje, które można polecić na biwak, ale na wyjazd wędrowny z namiotem już niekoniecznie z uwagi na większe gabaryty.

Niezbędne do utrzymywania kontaktu ze światem – smartfony lub telefony komórkowe

W dzisiejszych czasach posiadanie i użytkowanie smartfonu jest już praktycznie standardem. Ze smartfonów korzystają dzieci, młodzież i dorośli, a także coraz większa liczba seniorów. Nie oznacza to, że klasyczne telefony komórkowe odeszły do lamusa – mają zupełnie inną grupę użytkowników i świetnie sprawdzają się w określonych sytuacjach.

Klasyczne telefony komórkowe o bazowej funkcjonalności, solidnej baterii i wytrzymałej obudowie to świetny wybór na wyjazd pod namiot, na górską wędrówkę lub spływ kajakiem. Wiele telefonów tego typu jest odpornych na wilgoć, a nawet może posiadać gumowaną obudowę, która zabezpieczy telefon nawet podczas upadku na kamienie. Nie można też zapominać o bardzo wytrzymałych bateriach, które nie rozładowują się od nadmiaru aplikacji i powiadomień. Telefon komórkowy znakomicie sprawdzi się pod namiotem, a przy okazji zyskamy szansę odpoczęcia na chwilę od nadmiaru newsów, powiadomień i mediów społecznościowych. https://www.morele.net/telefony/telefony-smartfony-krotkofalowki/telefony-komorkowe-64/

Najlepsze do uwieczniania wspomnień – aparaty cyfrowe

Większość podróżników i turystów zabiera ze sobą sprzęt fotograficzny, który pozwoli na uwiecznienie najciekawszych chwil. Wybór pada zarówno na kompaktowe aparaty cyfrowe, jak również na aparaty hybrydowe, a nawet na lustrzanki cyfrowe. Niektórzy rezygnują z zabierania ze sobą aparatu, bo uznają, że aparat w smartfonie będzie wystarczający.

Trudno wskazać jedno, najlepsze rozwiązanie. Gdy zależy nam na miniaturyzacji bagażu i możliwości szybkiego i łatwego wykonywania zdjęć, najlepszym wyborem będzie aparat kompaktowy. Gdy fotografia jest naszą pasją i sposobem na życie, wybór jest równie oczywisty i nie może to być nic innego, jak aparat z wymienną optyką (lustrzanka cyfrowa bądź hybryda).

Inne przydatne urządzenia

Kompletowanie ekwipunku pod namiot warto uzależnić od liczby uczestników, ich wieku, zainteresowań i od miejsca, w które się wybieramy. Nocowanie na nowoczesnym polu namiotowym nie wymaga pakowania do walizki zbyt wielu urządzeń, bo wiele udogodnień można będzie znaleźć na miejscu. Tym, co jeszcze może się przydać, jest GPS, który jest nieodzowny podczas wypraw wędrownych. Warto spakować również niewielką lampę odstraszającą owady – posiedzenia przy zachodzie słońca będą znacznie przyjemniejsze. Dla osób, które nie chcą rozstawać się ze smartfonem lub tabletem nawet w środku lasu, niezwykle przydatnym gadżetem będzie również powerbank.

Wyjazdy pod namiot to dla wielu osób ogromna atrakcja i kwintesencja wakacyjnej beztroski. Pobyt na świeżym powietrzu i nocowanie pod namiotem mają w sobie niezwykły urok, ale nie należy bagatelizować takich wypraw nawet wówczas, gdy jedziemy w sprawdzone miejsce. Warto spakować wszystko to, co niezbędne, by komfortowo i bezpiecznie spędzać czas.

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria