Soczewki kontaktowe - ich wybór wcale nie jest trudny

Soczewki kontaktowe pozwalają na skorygowanie rozmaitych wad wzroku, a ich noszenie jest bardzo komfortowe. Nowoczesne soczewki są wykonane z wytrzymałych, a jednocześnie przyjaznych dla oka materiałów, co przekłada się na wysoką jakość produktu. Dzięki temu soczewki mogą być używane nawet przez osoby z wrażliwymi, skłonnymi do podrażnień oczami. Soczewki jednodniowe przeznaczone są do jednorazowego użytku i są często wybierane przez osoby sięgające okazyjnie po soczewki. Z kolei stali użytkownicy soczewek kontaktowych zazwyczaj decydują się na soczewki wielokrotnego użytku, o dłuższym trybie noszenia. Jakie są zalety i ograniczenia każdego rodzaju soczewek kontaktowych?

Dlaczego warto zdecydować się na soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są - obok okularów korekcyjnych - skuteczną metodą na przywrócenie idealnej ostrości wzroku. I podobnie jak okulary, umożliwiają skorygowanie wielu wad wzroku - także tych zaawansowanych. Nosząc soczewki można skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopię (starczowzroczność) czy astygmatyzm -  dotyczy to nawet zaawansowanych wad.

Na soczewki kontaktowe może się zdecydować praktycznie każda osoba wymagająca korekcji wzroku. Jedyne przeciwwskazania do stosowania soczewek to silne stany zapalne oczu, poważne alergie czy zaawansowany zespół suchego oka. Poza tymi wyjątkowymi przypadkami nic nie stoi na przeszkodzie, by okazyjnie lub na stałe zastąpić okulary korekcyjne soczewkami kontaktowymi.

Osoby zdecydowane na zakup soczewek kontaktowych mogą skorzystać z niezwykle bogatej oferty sklepu BezOkularow.pl. Ten sklep internetowy oferuje ogromny wybór soczewek miesięcznych i jednodniowych, a także akcesoria niezbędne do czyszczenia i przechowywania soczewek. Ponadto sklep wyróżnia się atrakcyjnymi cenami, produktami najwyższej jakości i ekspresową wysyłką.

Zalety soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe to produkt jednorazowego użytku, co oznacza, że mogą być założone tylko raz, a po ich zdjęciu konieczne jest ich wyrzucenie i założenie nowej pary soczewek kontaktowych. Takie soczewki kontaktowe można nosić maksymalnie jeden dzień i należy zdjąć je przed snem - niedopuszczalne jest spanie w tego typu soczewkach. Soczewki noszone są do momentu ich zdjęcia, a potem są wyrzucane. Dlatego taka opcja jest idealna dla osób zabieganych lub tych, którzy nie mają możliwości czyszczenia soczewek. Mowa chociażby o osobach podczas podróży. Po soczewki jednodniowe bardzo chętnie sięgają także osoby noszące soczewki wyłącznie okazyjnie, np. podczas treningu czy imprezy.

Soczewki wielokrotnego użytku

Soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne czy półroczne... Co je łączy? Możliwość wielokrotnego zakładania i zdejmowania przez ten okres czasu, który jest określony dla każdego typu soczewki. Takie soczewki wielokrotnego użytku mają bardziej wytrzymałą strukturę, a jednocześnie - nie przyczyniają się do podrażnienia oczu, gdyż posiadają optymalny stopień nawilżenia oraz gazoprzepuszczalności. Na takie soczewki mogą zdecydować się przede wszystkim te osoby, które stale noszą soczewki - wówczas jednorazowy zakup soczewek raz na jakiś czas jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym niż codzienny zakup soczewek.

Najważniejsze, o czym należy pamiętać podczas używania soczewek miesięcznych jest dokładne ich oczyszczanie po każdym zdjęciu, a następnie przechowywanie w pojemniczku z płynem. Tylko wtedy soczewki zachowają pełną funkcjonalność, a ich użytkowanie jest bezpieczne.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria