Drukarka laserowa czy atramentowa? Która lepsza?

Choć drukarki w erze tabletów są już małym przeżytkiem, to jednak czasem przydają się po to, aby coś wydrukować. W końcu czasem wolimy mieć dokumenty na papierze, a nie w wersji elektronicznej. Przy zakupie musimy podjąć decyzję, czy chcemy drukarkę atramentową czy laserową.

Drukarka laserowa

Jednym z głównych mitów na temat drukarek jest to, że najbardziej opłacalne są laserowe i tylko te warto wybierać. W końcu podobno laser jest dobry na wszystko. Oczywiście, drukarki laserowe w wielu przypadkach są w stanie pokonać atramentową konkurencję. Jednak - rzecz jasna - nie zawsze. Na pewno nie uda nam się w pełni wykorzystać sprzętu laserowego, jeżeli będzie on zbyt tani. Laserowa drukarka sprawdza się bardzo dobrze w korporacjach, gdzie bardzo dużo się drukuje, a w dodatku nie ma problemu z kupowaniem drogich tonerów. W zaciszu domowym ceny mają natomiast bardzo duże znaczenie. Nie tylko oryginalne tonery są drogie. Bywa i tak, że lepszej klasy zamienniki do niedrogich modeli drukarek laserowych przyprawiają o zawrót głowy.

Drukarka atramentowa

Do użytku domowego lepsza będzie z pewnością drukarka atramentowa. Głownie ze względu na niskie ceny sprzętu, jak i tuszy. Dobrą drukarkę laserową można kupić już za 300 zł. Jeżeli zależy nam na dodatkowych funkcjach, możemy wybrać nieco droższy model. Wtedy będzie on miał nawet Wi-Fi. Popularne są drukarki atramentowe w formie kombajnów. Posiadają one skaner, ksero i oczywiście funkcje drukowania. Takie rozwiązanie przyda się w każdym małym biurze, jak i w domu.

Co wybrać?

Do użytku domowego zdecydowanie bardziej polecamy drukarkę atramentową. Można na niej wydrukować nie tylko dokumenty tekstowe, ale i zdjęcia. Drukarka laserowa sprawdzi się natomiast w biurach, gdzie drukuje się często i dużo. Przy wyborze konkretnego modelu drukarki warto wziąć pod uwagę to, czy posiada ona dodatkowe funkcje i czy jest wyposażona we wszystkie potrzebne akcesoria. Im więcej będzie tych opcji dodatkowych, tym lepiej.

Jeżeli poszukujesz drukarki wysokiej jakości, zajrzyj na stronę ale.pl.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

O serwisie

Crd24.pl czyli Twoje źródło informacji

Nowinki ze świata technologii i biznesu

Najwyższa jakość artykułów  na wyciągnięcie ręki

Kontakt

konsument@crd24.pl

Galeria